Co oznacza gdy w śnie nie występują emocje?

Kluczowy wątek snu to zazwyczaj moment silnych doznań, emocji ale nie tylko. Zdarzają się fabuły snów gdzie pojawia się zwyczajna myśl. Ta myśl to “definicja” jaką mamy na temat czegoś. Emocja to “krzyk”, myśl to spokojne przekazywanie informacji.

Co oznacza gdy w śnie nie występują emocje
Brak emocji w śnie jest zjawiskiem pozytywnym

Emocje w śnie mogą nie występować w ogóle, jednak może on reprezentować coś dla nas ważnego, coś czego stajemy się po raz pierwszy świadomi. Po raz pierwszy tego doświadczamy. Tak zwane olśnienie. Zaobserwowanie takiej myśli i analiza przynosi duże korzyści. Takie sny mogą pojawić się zaraz po „wyjściu” z negatywnego programu. Widzimy wówczas rzeczywistość całkiem inaczej niż dotychczas.


Można to porównać do sytuacji z życia gdy obserwujemy dwie osoby znajdujące się w kompletnie odmiennych stanach psychicznych.

  • Osoba A krzyczy, mówi gwałtownie i nieskładnie. Jej wypowiedź jest niespójna, zalewają ją emocje i tak naprawdę te emocje dyktują jej zachowanie. Ogólny chaos utrudniający komunikację. Ale to ma swój bardzo ważny cel. Tym celem jest bycie zauważonym. Nie sposób zignorować taką osobę i taki sen!
  • Osoba B mówi spokojnie, może zostać przeoczona ale to nie będzie dla niej tragedia. Ale… jeśli ktoś ją zauważy i posłucha to może bardzo wiele zyskać bo taki ktoś/taki sen “mówi” logicznie, mądrze, przekazuje rzeczy istotne, aktualne na dany czas. Są to informacje przydatne i praktyczne.