Co sprawia, że śni nam się taki, a nie inny sen?

Treść snu nigdy nie jest przypadkowa choć taka się może nam na pierwszy rzut oka wydawać. Zależy od tego co w danym czasie i okresie naszego życia stanowi dla nas wyzwanie, czego się boimy, ale także to co określilibyśmy jako dziejące się w nas i w naszym życiu pozytywne zmiany.

Fabuła snu nigdy nie jest przypadkowa.
Fabuła snu nigdy nie jest przypadkowa.

Sen za każdym razem będzie symbolicznym przedstawieniem tego co jest najważniejsze z punktu widzenia duszy/wyższej świadomości. Wszystko co widzimy w śnie będzie formą jaką komunikuje się ona z nami. Ta informacja w pierwotnym swoim stanie jest czysta, pozbawiona jakichkolwiek “ludzkich” elementów typu obraz, dźwięk, słowo. I dlatego, żeby człowiek cokolwiek zrozumiał ta informacja przechodzi przez jego podświadomość, która jest magazynem zawierającym wszelkie dostępne symbole używane w trakcie takiej komunikacji.

Warto wiedzieć, że sam sen wraz z symbolami to zaledwie jedna strona medalu. Drugą jego stronę jest sposób w jaki go zinterpretujemy.

Ciekawostka:

Paradoksalnie sen który określilibyśmy jako koszmar ma największy potencjał do tego aby na jego bazie wprowadzić spektakularne zmiany. Jest to za każdym razem szansa do wykorzystania. Postęp i uzysk z takiego procesu jest ogromny.