Interpretacja Skojarzeniowa

Interpretowanie snów

Skojarzenia informują co kryje się za symbolami pokazanymi w śnie. Pojedyncze skojarzenia są jak puzzle do ułożenia całego obrazu (odczytania informacji).

Po przypomnieniu sobie snu należy ogólnie pomyśleć o wczorajszym dniu. “Wczoraj” oznacza najbliższą przeszłość. Można to zrobić jeszcze przed zapisaniem snu albo w trakcie. Zależy co nam bardziej odpowiada, z czym czujemy się wygodniej.

Pamięć przywoła te zdarzenia, te myśli, które są najściślej powiązane z tym co się śniło. To będą pierwsze skojarzenia. Umysł jest wciąż w określonym stanie z nocy (energii), który przyciągnie sytuacje najbardziej zbliżone emocjonalnie, uczuciowo. Nie należy stawiać też sobie żadnych oczekiwań, ważny jest luz, relaks, brak presji. Liczy się swoboda.

Sen wraz ze skojarzeniami może stanowić materiał do dalszej obróbki. Bardzo często już na tym etapie (interpretacja skojarzeniowa) tyle razy pada słowo “eureka”, że nic więcej nie potrzeba. Wszystko zależy od poziomu satysfakcji na tym etapie. Jeśli jednak czujemy pewien niedosyt, jakby drugie dno to nawet jak odpuścimy lub nie mamy pomysłu co sen oznacza on i tak “pracuje” w naszej podświadomości.

Prześlij dalej
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on Tumblr