Rodzaje snów

Wyróżniam 21 rodzajów snów. Podany podział ma służyć łatwiejszemu zrozumieniu charakteru snów, które de facto nigdy nie będą „typowe” i zawsze będą w ten czy inny sposób wychodzić z pewnych ustalonych ram. Przedstawiona klasyfikacja ma pomagać zrozumieć specyfikę snu, ukazać jego logiczność i celowość.

Każdy sen w swój indywidualny sposób obrazuje psychiczny, emocjonalny, fizyczny i/lub duchowy stan człowieka. Sen jest każdorazowo „raportem” na dany dzień, jednocześnie może nawiązywać do okresów dłuższych (Sen Manifestacyjny).

Określenie rodzaju snu nie jest częścią interpretacji. Jest dodatkową formą zgłębiania tematu snów. Może służyć jako trening rozpoznawania oraz werbalizowania subtelnych i zarazem bardzo precyzyjnych zestawień energii.

Tygodniowe, miesięczne, roczne podsumowanie (zestawienie wyśnionych snów) daje ciekawy obraz charakterystyki człowieka i przede wszystkim zmian jakie się w nim dokonują na przestrzeni różnych okresów czasu. Obserwowujemy na czym w największym procencie koncentruje się jednostka jako całość (ciało mentalne, fizyczne, emocjonalne, duchowe), w co inwestuje najwięcej energii i jakie są jej faktyczne najwyższe wartości.

Bogactwo wniosków możliwych do wyprowadzenia na bazie uzyskanych informacji (raport) jest ogromne. Z powodzeniem może stanowić bazę wyjściową do eksplorowania każdego z obszarów życia.

 

Prześlij dalej
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on Tumblr