18. Sen Autoretrospekcyjny

sen, w którym widzimy samych siebie w postaci „ruchomego zdjęcia”. Jest to przedstawienie naszej mimiki, gestów, uśmiechu w konkretnym momencie życia i pokazanie tego jak na zwolnionym filmie. Są to najczęściej ujęcia z okresu gdy byliśmy dziećmi.

Taki sen to najlepsze remedium dla kogoś kto ma jakiekolwiek wątpliwości, że jest cudowny, idealny, nieskończenie uroczy. W takich snach to staje się po prostu faktem. Nie ma potrzeby uwierzenia ani zrozumienia. To się widzi, czuje, tego się doświadcza. Jest to jeden z najbardziej niesamowitych snów. Wyraża esencje tego czym jesteśmy w nieskalanej, pierwotnej formie, której być może nigdy wcześniej nie mieliśmy możliwości zobaczenia. Zawiera to w sobie pewien paradoks. Osoba, która wydawało by się najbardziej potrzebuje takiego właśnie snu ma na nie najmniejsze szanse. Pozostając bowiem w całkowitej dezaprobacie wielu swoich właściwości, cech zamykamy sobie drzwi do poznania tego co jest ich bliźniaczą częścią. Jesteśmy i zawsze będziemy całością, która zawiera w sobie wszystko.

Wyciągając z dna oceanu skarb, wyciągamy także starą skrzynię pokrytą mułem, wodorostami, rdzą i brudem.

 

 

Prześlij dalej
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on Tumblr