Sen o wydawaniu pieniędzy – na co dobrze wydawać i dlaczego?

Opis snu

Śniła mi się po części szkoła po części praca. IR. Wyszła inicjatywa, że będą jakieś zajęcia dodatkowe. Ja się chciałam dowiedzieć na jakiej zasadzie. Czy będziemy mieli nauczycieli z zewnątrz. Ruth mówi, że nie, że to będzie zorganizowane w zakresie ludzi z firmy. Mówię, że na przykład jeśli będą chciała się uczyć vechten- walczyć – miałam na myśli szermierkę to co wtedy? I ona na to odpowiedziała, że ta i ta osoba z firmy to poprowadzi. Miałam ochotę spróbować czegoś nowego. I chciałam, żeby to było za darmo. Nie chciałam wydawać na to swoich pieniędzy.

Jakiej rady byś sobie udzielił/a?

Ten sen się w jakiś sposób wiąże z moim zapytaniem o dofinansowanie do kursu języka angielskiego i odmowę jaką dostałam. Ja nie wiem czy “szermierka”/język angielski jest dla mnie ale chciałabym spróbować. Nie zapiszę się na cały kurs (opłacając go z góry) jeśli się potem ma okazać, że to nie dla mnie. Myślę że jeśli czujemy słuszność i silne przyciąganie do czegoś to płacimy za to bez mrugnięcia okiem. W końcu wtedy cena nie gra zbytniej roli. Ja chyba nie jestem do końca przekonana co do angielskiego. Za to na czym nam najbardziej zależy, warto zapłacić. I chyba dopiero wtedy znamy i czujemy prawdziwą wartość tego.

W jakiej sytuacji życiowej możesz zastosować tą radę?

Jeśli coś jest ważne dla mnie to nie żałować na to kasy. Wniesie realną wartość do mojego życia. I będę miała z tego korzyść. Inwestycja.

Ciekawostka:

Parę tygodni po tym jak dostałam negatywną informację zwrotną, okazało się, że owe dofinansowania będą jednak uruchomione. Z logicznego punktu widzenia, powinno mnie to ucieszyć. I tak pewnie by i było gdyby nie ten sen, który uświadomił mi, że na ten moment to nie przyniosło by mi żadnej korzyści, a jedynie stratę. Nie wiem w jakim sensie stratę ale wiem z całą pewnością, że tak by było. W jaki sposób edukacja może mi zaszkodzić? Może zaszkodzić komukolwiek? Wiem, że to śmiesznie brzmi, szczególnie dla kogoś takiego jak ja, kto uwielbia inwestować w siebie. Ucze się odpuszczać – nawet “okazje”. Wiem, że przyjdzie coś lepszego. Coś co nie będzie pozorną korzyścią ale prawdziwą ucztą dla mnie całej – nie tylko dla mojego umysłu.


Komentarz do snu:

Interpretacja została przeprowadzona przy pomocy dziennika snów storzonego w celu szybkiego i efektywnego odkrywania praktycznego znaczenia snów.

W śnie nie wystąpiły żadne emocje dlatego na skali od -10 do 10 została wybrana wartość “0”, którą następnie wpisujemy do miesięcznej tabeli podsumowującej, w rubryce “Pieniądze”.

Zobacz video 👇

https://www.instagram.com/reel/

CtWD6YWA7Xa/?igshid=NjZiM2M3MzIxNA==